Який щебінь краще для створення подушки фундаменту

Основою будь-якої будівлі є фундамент. Від нього залежить стійкість і довговічність будівлі.
Подушка фундаментуТому для забезпечення цих властивостей при облаштуванні фундаменту обов’язковим елементом є подушка з щебеню. Даний шар сприяє збільшенню міцності і надійності будови, а також використовується в складі бетону і дренажних систем.

Купити щебінь в Києві можна зателефонувавши по телефону.

Основними особливостями щебеню є сипучість, варіативність форм і розмірів, висока міцність, стійкість до впливу вологи та екстремальних температур, відмінна стійкість і адгезія до будівельних розчинами. У складі бетону для заливки фундаменту на частку щебеню припадає близько 2/3 частини.

При створенні подушки під фундамент щебінь забезпечує міцність підстави, виключає ймовірність подальшої усадки фундаменту, захищає цоколь від зайвої вологи. Також цей сипучий матеріал знайшов широке застосування в таких сферах як:

 • облаштування дорожнього і залізничного полотна;
 • зведення фундаментів багатоповерхових будинків;
 • в складі бетонів;
 • зведення гідротехнічних систем і устаткування.

Особливості вибору щебеню для різних типів фундаментів

Однією з найважливіших характеристик щебеню є поділ на фракції, що збільшує спектр можливостей використання цього матеріалу. Так, в залежності від розміру гранул, щебінь поділяється на наступні типи:

 • щебінь з найбільш дрібною фракцією до 5 мм – використовується для облаштування підкладок для спортивних і дитячих майданчиків, доріжок і садових ділянок;
 • щебінь розміром до 2 см – застосовується в будівництві невеликих споруд, дорожнього полотна;
 • щебінь середнього розміру 2-4 см – використовується в якості підсипки під фундамент, що забезпечує його захист від грунтових вод; також щебінь цієї фракції вважається відмінним матеріалом для спорудження великих будівельних об’єктів;
 • щебінь великого розміру до 7 см – знайшов застосування при будівництві особливо великих будівель і споруд, є складовим елементом міцних бетонів;
 • щебінь найбільшого розміру до 20 см – використовується при облаштуванні опорних підстав, зміцненні грунту, попередженні можливих перекосів конструкції в умовах нестійкості грунтів.

Ще один параметр вибору – тип зводяться споруд. Так, для легких одноповерхових або двоповерхових будівель використовується гравійний щебінь, для будівництва бань, альтанок, гаражів та сараїв – вапняк, а для будівництва великогабаритних споруд – гранітний щебінь. Дізнатися ціну на щебінь в Києві можна в цьому розділі нашого сайту. Найбільш зручним за формою вважається щебінь кубовидний. Така форма каменю гарантує хороше зчеплення, він не руйнується і не стирається.

Розрахунок кількості

Кількість щебеню для облаштування подушки фундаменту залежить від типу використовуваного матеріалу:

 • гранітний щебінь – 1.37 т/м 3 при розмірі зерен 2-7 см;
 • гравій – 1.42 т/м 3 при розмірі зерен до 2 см;
 • вапняковий камінь – 1.3 т/м 3 при дрібної і середньої фракціях.

Таким чином, від того, наскільки правильним був вибір щебеню при облаштуванні подушки для фундаменту, залежить міцність і довговічність всієї будівлі. Враховувати треба не тільки особливості грунту, але і тип фундаментного підстави, специфіку будови. Універсальним матеріалом вважається щебінь середньої фракції.

На нашому сайті можна дізнатися ціну на щебінь в Києві, або купити пісок в Києві з доставкою